Oferta » Ogrzewanie nawiewowe, system Miller

Proponujemy państwu system nadmuchowy MILLER

Dlaczego ogrzewanie nadmuchowe?


   
W tradycyjnych centralnych ogrzewaniach podgrzewanym medium pośrednim jest woda, która rozprowadzana do grzejników nagrzewa je. Następnie grzejniki oddają energię cieplną do pomieszczeń. O ile w nowoczesnych ogrzewaniach wodnych czas nagrzania małej ilości wody w systemie i kaloryferach jest krótki, to sam proces przekazywania energii do pomieszczeń jest długi - wynosi od kilku do kilkunastu godzin. Oto najkrótsza zasada działania systemu ogrzewania wodnego...
    Ale zamiast podnosić temperaturę wody, można bezpośrednio podgrzewać powietrze i wdmuchiwać je do pomieszczeń poprzez system kanałów wentylacyjnych. Tak działa ogrzewanie nadmuchowe - bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Polsce ten nowoczesny system grzewczy staje się z roku na rok coraz bardziej znany.
System nadmuchowy można wyposażyć w, filtrowanie, nawilżanie i chłodzenie powietrza. Istnieje możliwość podłączenia czerpni również pod kominek dzięki czemu w zimniejsze wieczory dogrzewamy budynek.

Zalety systemu

 

 • wysoka sprawność urządzeń nadmuchowych
 • oszczędność przez skrócenie czasu nagrzewania pomieszczeń
 • możliwość zaprogramowania temperatury w ciągu dnia i nocy
 • niskie koszty montażu i eksploatacji
 • możliwość uzyskania wysokiego komfortu przez wyposażenie systemu w filtrowanie, nawilżanie i chłodzenie powietrza

 

  • estetyka (brak kaloryferów)
  • najniższa bezwładność systemu

 

 • możliwość połączenia instalacji z kominkiem
 • możliwość realizacji etapami

 

Jak to działa?


   
Powietrze zanim trafi do pieca nadmuchowego (gazowego, olejowego, elektrycznego, pompy ciepła powietrze-powietrze), przechodzi przez czerpnię wewnętrzną lub zewnętrzną i filtr włókninowy - urządzenia niezbędne do poprawnego funkcjonowania całej instalacji. Czerpnia zewnętrzna dostarcza świeże powietrze i miesza je z ochłodzonym powietrzem powracającym (przez czerpnię wewnętrzną) z ogrzanych pomieszczeń.

 

  1 - gazowy, olejowy lub elektryczny piec   nadmuchowy
  2 - włókninowy i elektrostatyczny filtr powietrza
  3 - klimatyzator (część wewnętrzna - chłodnica)
  4 - nawilżacz powietrza
  5 - przepustnica czerpni zewnętrznej
  6 - czerpnia zewnętrzna
  7 - klimatyzator (część zewnętrzna)
  8 - termoregulator
  9 - komin odprowadzający spaliny
10 - kanały doprowadzające powietrze do pomieszczeń
11 - czerpnia wewnętrzna
12 - kanał "zetowy"
13 - kratki nadmuchowe z przepustnicami
14 - kanał wentylacji grawitacyjnej

Następnie powietrze ogrzewa się w wymienniku pieca i rozprowadzane jest systemem kanałów wentylacyjnych, zakończonych kratkami nadmuchowymi z przepustnicami do poszczególnych pomieszczeń. Przepustnice na kratkach służą do regulacji ilości wypływu powietrza. Ze względu na fakt, że kratki nadmuchowe lokalizowane są w poszczególnych pomieszczeniach wzdłuż ścian zewnętrznych, a czerpnia wewnętrzna w centralnej części budynku, nadmuchiwane powietrze miesza się i cyrkuluje. Nie występują więc lokalne różnice w temperaturze, co pozwala na otrzymanie komfortu cieplnego. Ewentualna nadwyżka powietrza w domu usuwana jest istniejącymi przewodami instalacji grawitacyjnej. Czas rozruchu ogrzewania powietrznego, do momentu odczuwalnej zmiany temperatury, wynosi w praktyce od kilku do kilkunastu minut. Pozwala to na skrócenie czasu ogrzewania obiektu. Do sterowania pracą pieca nadmuchowego służy termoregulator programowalny. Umieszczony jest on zwykle w centralnej części budynku, gdzie nie występują chwilowe różnice temperatur, związane np. z częstym otwieraniem drzwi wejściowych. Dzięki niemu w ogrzewanym obiekcie utrzymywana jest żądana, zaprogramowana temperatura.
    System nadmuchowy, wykorzystując czerpnię zewnętrzną, umożliwia pełną wentylację obiektu. Może pracować w recyrkulacji lub przy użyciu świeżego powietrza. Bywa to bardzo przydatne przy złych warunkach atmosferycznych lub w czasie przebywania dużej grupy osób w pomieszczeniach.

 

Różnice pomiędzy systemem MILLER, a systemem konwencjonalnym
posiadane funkcje system MILLER system tradycyjny
ogrzewanie tak tak
chłodzenie tak nie
wentylacja tak nie
filtrowanie tak nie
regulacja wilgotności tak nie
jonizacja tak nie

 

KOTŁOWNIA:

Urządzenia można montować w pozycji zarówno pionowej (na stojąco) jak i poziomej ( leżąc). Urządzenia możemy postawić na ziemi jak i również istnieje możliwość ich zawieszenia np. pod sufitem. Na schemacie poniżej widzimy kotłownię zmontowaną w pozycji pionowej z urządzeniami ustawionymi na podłodze:

 Jeśli chcesz uzyskać większą ilośc informacji zadzwoń  (033) 81 08 056